Reyhan Yıldırım

Tek bir sonuç gösteriliyor

Reyhan Yıldırım

Reyhan Yıldırım

Yazarın Eserleri
Daha detaylı bilgi için lütfen iletişim sayfamızdan bize ulaşın.

Reyhan Yıldırım Hakkında

1964 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde mühendislik, Anadolu Üniversitesi’nde felsefe eğitimi aldı. Halen Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde felsefe yüksek lisans programına devam ediyor. İlk öykü kitabı ‘Bazıları Çok Üşür’, 2007 yılında yayımlandı.

Öykü ve incelemeleri; Şimdi Seni Düşünüyorduk-Selim İleri Armağan Kitabı (Doğan Kitap, 2008), Bozcaada Öyküleri (Yitik Ülke, 2009), Son Otobüs (Pupa Yayınları, 2010), Kadın Öykülerinde Doğu (Sel Yayınları, 2011), 1. Çağdaş Kadın Yazarlar Sempozyumu Ayla Kutlu Kitabı (İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi, 2012), Kadınların Ruh acıları (Nezih-Er Yayınları, 2014), Öyküden Çıktım Yola (Aylak Adam, 2014) gibi çeşitli kolektif kitaplarda yer aldı.

Varlık, Eşik Cini, Öykü Teknesi, Bugünden Edebiyat, Notos, Paylaşım, Portreler, Sabitfikir, Radikal Kitap gibi sanat-edebiyat dergi ve ortamlarında kuramsal yazılar, kitap tanıtımları ve öykü yakın okumaları yazdı.

Öykülü Perşembeler, ÖyküMola, Edebiyatta Şenlik Var gibi etkinlikler, edebiyat, psikoloji ve kurmacayı bir araya getiren atölyeler düzenledi. Çeşitli toplantılarda sanat ve edebiyat insanlarının yaşam ve sanat anlayışlarını aktaran sunumlar yaptı.

  • İndirim!