Skip to main content
https://www.youtube.com/watch?v=hEpIomcAZ7A
Hakkımızda

NotaBene Yayınları, Kolektif Bir Düşünsel Mekan.

NotaBene’yi fevkalade önemli kılan şey,

dünyadaki değişimi kavrama ve düşünsel olarak

köklü bir yenilenme ihtiyacına yanıt arayışıdır.

Kolektif bir düşünsel mekan olarak tanımladığımız NotaBene Yayınları 2010 yılında kuruldu. NotaBene’yi fevkalade önemli kılan şey, dünyadaki değişimi kavrama ve düşünsel olarak köklü bir yenilenme ihtiyacına yanıt arayışıdır. Ayrıca bu toprakların yazarlarına öncelik tanımak, yeni çalışmaları özendirmek, kolektif çalışmaları arttırmak da amaçları arasındadır. Bu arayış sadece kuramsal alanla sınırlı kalmayıp, güncel politikadan, edebiyata, sanata, çocuk kitaplarına dek yaşamın her alanını kapsama çabasındadır.

Yayınevimizin adı da tam olarak yukarıdaki düşüncelerle oluşturulmuştur. NotaBene’nin “Buraya Dikkat!” anlamına gelmesi, yaşanabilir daha farklı bir dünyanın üzerine inşa edileceği temellere işaret etme amacını göstermektedir. Dikkat edilmesi gerektiğini düşündüğünüz ve işaret ettiğiniz her yere NotaBene’nin de kalemi ve kamerası dönecektir.

NotaBene Yayınları, siyasetten kültüre, bilimden sanata hayatın hemen her alanında düzene karşı itirazın yer bulduğu bir yayınevi olma çabası ile var olacaktır.

2010’dan bu yana yüzlerce kitap.

Okurlarımızla beraber büyümeye devam ediyoruz!

Bu amaçlara yönelik istikrarlı ve etkili yayın çizgisiyle birlikte NotaBene hızlı bir yükseliş yaşadı. 2010 yılından bu yana yayımladığımız yüzlerce kitap ile okurlarımızla beraber büyümeye devam ediyoruz.

NotaBene’nin sadece yayın çizgisi değil, okurlarla kurduğu bağ da alternatif bir mecrada gelişti. Yayın dünyasında giderek artan tekelleşmeye karşı, piyasa koşullarına teslim olmamak için NotaBene bir de abonelik ağı geliştirdi ve binlerce kişi NotaBene’ye abone oldu.

NotaBene Abonelik ile Hemen Bugün Okumaya Başlayın.

Bu ortak yolculuğa katılmak herkes için çok kolaydır.