Duran Aydın

Tek bir sonuç gösteriliyor

Duran Aydın

Duran Aydın

Yazarın Eserleri
Daha detaylı bilgi için lütfen iletişim sayfamızdan bize ulaşın.

Duran Aydın Hakkında

1960 Adana doğumlu. Adana Erkek Lisesi Akşam Okulu 2. sınıf öğrencisiyken öğrenimini yarıda bıraktı.

1970 sonlarından başlayarak şiir ve yazılarıyla, aralarında Milliyet Sanat, Varlık, Saçak, Sesimiz, Hakimiyet Sanat, Edebiyat Cephesi, Türkiye Yazıları, Dönemeç, Somut, Cumhuriyet Dergi, Yaşam İçin Şiir, Yeni Düşün, Düşlem, Türk Dili, Afrodisyas Sanat, Beşparmak, İnsancıl, Berfin Bahar, Akatalpa, Sincan İstasyonu ve Kıyı’nın da bulunduğu birçok dergide göründü.

1977’de Güney gazetesi, 1978’de Yapıt dergisi, 1984’te Yeni Türkü, 1989’da Çukurova gazetesi ve 2011’de Tay dergisi / İbrahim Yıldız Şiir Yarışması ödüllerini kazandı.

Koza, Düşün, Akdeniz, Söylem ve Çağdaş Yaşam dergilerinin mutfağında görev aldı. 2010 yılı başlarından sonra Yeni Turunç dergisinde bir dönem “Yayın Yönetmeni” olarak çalıştı.

Şimdilerde, Yaşam Sanat dergisinin “Sanat Yönetmeni.”

İlk şiir kitabı “Yoklar Sahibi” (1987), ikincisi “Hayatı Yeniden Denemeye”dir (1998).

2013 – Kıyı dergisi / Nabi Üçüncüoğlu Şiir Ödülü’ne değer görülen son şiir kitabı “Gölgemi Sildin Gölgenden”, şairin 2009’dan sonra yazdığı ve önceki kitaplarından seçtiklerini kapsıyor.

“Adana Kitaplığı” dizisinden “Hergele Yolu / İstiklal Mahallesi’nden Tozu Alınmış Yıllar” (anlatı) 2015 Ocak’ında Heyamola Yayınları’nca basıldı.

NotaBene Yayınları’ndan okura sunulan Kirekör -Adanalı Yazılar- ise yazarın anı/denemelerinden oluşuyor.

  • İndirim!

    Kirekör

    Orijinal fiyat: ₺115.00.Şu andaki fiyat: ₺80.50.