Steve Brouwer

Tek bir sonuç gösteriliyor

Steve Brouwer

Steve Brouwer

Yazarın Eserleri
Daha detaylı bilgi için lütfen iletişim sayfamızdan bize ulaşın.

Steve Brouwer Hakkında

1947’de Milwaukee, Wisconsin’da (ABD) doğdu. Yazarın daha önceki eserleri şunlardır: Robbing Us Blind: the Return of the Bush Gang (2003), Sharing the Pie: a disturbing picture of the U.S. economy (1988 ve 1992), Sharing the Pie: a Citizen’s Guide to Wealth and Power in the United States (1998), Conquest and Capitalism, 1492-1992 (1992).

Brouwer ayrıca Susan Rose ve Paul Gifford ile birlikte Exporting the American Gospel: Global Christian Fundamentalism (1996) adlı kitabın da yazarları arasındadır.

Yazarlığının yanı sıra, Brouwer uzun yıllar konut tasarımı ve inşaatı da yapmıştır. Bu ilgisini kullanarak “konut kooperatifleri”, “işçilerin sahip olduğu inşaat şirketi” ve kâr amacı gütmeyen “toplumsal konut birliği” gibi birçok ekonomik alternatif geliştirmiştir. 2007 ve 2008 yıllarında Batı Venezuela’da küçük bir köyde yaşamış olan Brouwer köylü komşularının Bolivarcı Devrimdeki rolleri hakkında yazılar yazmıştır (www.venezuelanotes.blogspot.com). Yazar burada kaldığı süre boyunca Venezuela’nın Kübalı sağlık profesyonelleriyle birlikte oluşturduğu kapsamlı yeni toplum sağlığı sistemi Barrio Adentro’yu incelemiş ve bu çalışmalardan çok etkilenmiştir. Venezuela’da yaşadıkları ve tanıklıkları elinizdeki son kitabının (Revolutionary Doctors, 2011) yazılmasına yol açmıştır.

Steve Brouwer ailesiyle birlikte Carlisle, Pensilvanya’da (ABD) yaşamaktadır.