Mehmet Hakkı Yazıcı

Tek bir sonuç gösteriliyor

Mehmet Hakkı Yazıcı

Mehmet Hakkı Yazıcı

Yazarın Eserleri
Daha detaylı bilgi için lütfen iletişim sayfamızdan bize ulaşın.

Mehmet Hakkı Yazıcı Hakkında

M. Hakkı Yazıcı, Ankara’da doğdu. İlk, orta ve yükseköğrenimini yine Ankara’da tamamladı. ODTÜ Ekonomi Bölümü’nü bitirdi. Halen Moskova’da çalışmakta ve yaşamaktadır.

M. Hakkı Yazıcı’nın çalışma yaşamı ve kültürel faaliyetleriyle ilgili çeşitli öz yaşam öyküleri oldu; ama o, en çok hem bir 68’li hem de bir 78’li olması halini sevdi.

Öykülerinin, şiirlerinin ve yazılarının bir kısmı dergilerde, sanal ortamdaki sanat ve kültür sitelerinde yayımlandı. Önemli bazı siyasal-kültürel dergilerin kurucuları ve yayın kurulu üyeleri arasında yer aldı.

Neredeyse tamamı Moskova’da yazılmış olmak üzere bir siyasi-anı kitabı, üç öykü kitabı var. 2013 yılında “Koca Bir Sevdaydı Yaşadığımız” isimli siyasi-anı kitabı Dipnot Yayınevi, 2014 yılında “Yitik Zamanlar Dükkanı”, 2015 yılında “Akvaryumdaki (Ba)balık” isimli bir öykü kitapları Kanguru Yayınevi ve “Yaşam Annemin Hatırladıklarıysa” öykü kitabıysa Notabene Yayınevi tarafından yayımlandı.

2.Gila Kohen Öykü Yarışmasında Teşvik Ödülü ile ödüllendirilen “Fanus” ve “Tiyatrocu” isimli iki öyküsü “Renkler, Öyküler…” isimli seçki kitabında, 2002 yılında, “Dedem Dimitri” isimli öyküsüyse Mübadele Öyküleri seçki kitabında 2010 yılında yayımlandı.

Gezi olaylarının konu edildiği, “kronolojik anımsatıcı” diye de adlandırılabilecek “Onlar taştan, biz ağaçtan” isimli, dijital ortamda yayımlanan bir romanı var.

Rusya’da TurkRus.com ( http://www.turkrus.com/ ) isimli bir internet gazetesinin düzenli yazarları arasında. Burada yayımlanan yazıları, Türkiye’de Medya Günlüğü (http://medyagunlugu.com/) isimli bir başka internet gazetesinde tekrardan yayımlanıyor.

  • İndirim!

    Yaşam Annemin Hatırladıklarıysa

    Orijinal fiyat: ₺110.00.Şu andaki fiyat: ₺77.00.