F. Serkan Öngel

Gösterilen sonuç sayısı: 3

F. Serkan Öngel

F. Serkan Öngel

Yazarın Eserleri
Daha detaylı bilgi için lütfen iletişim sayfamızdan bize ulaşın.

F. Serkan Öngel Hakkında

1975 Gölcük doğumlu. Lisans eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi İstatistik bölümünde, yüksek lisansını Marmara Üniversitesi İletişim Bilimleri Ana Bilim Dalı’nda, doktorasını ise Mimar  Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Şehircilik Ana Bilim Dalı’nda tamamladı. Doçentliğini Sosyal Politika alanında aldı.

2002-2006 yılları arasında Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’nda (KESK) araştırma ve toplu görüşme uzmanlığı, 2006-2007 yıllarında BirGün Gazetesi’nde ekonomi sayfası editörlüğü, 2007-2010 yıllarında Birleşik Metal İşçileri Sendikası’nda araştırma ve toplu sözleşme uzmanlığı görevlerinde bulunan Öngel, 2010-2015 yıllarında Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu Araştırma Enstitüsü’nde (DİSK-AR) daire müdürü olarak çalıştı.

2015 yılından bu yana Gaziantep Üniversitesi İslahiye İİBF öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Yazarın Kapitalizmin Kıskacında Kent ve Emek başlıklı bir kitabı, “Birleşik Metal İş Sendikası Üye Kimlik Araştırması” ve “Dönüşüm Sürecinde Mimar”, “Üretim Zincirlerinde Mühendislerin Yeri ve Yaşam Koşulları/Gebze Havzası Örneği”, Uygar Dursun Yılrım’la birlikte hazırladğı “Krize Karşı Kooperatifler: Deneyimler, Tartışmlar, Alternatifler”  başlıklı araştırma kitapları bulunmaktadır.

BirGün gazetesinde köşe yazarlığı da yapan Öngel, evli ve 1 çocuk babasıdır.

 • İndirim!

  Şirketlerden Kooperatiflere, Rekabetten Dayanışmaya – Tartışmalar, Deneyimler

  Orijinal fiyat: ₺240.00.Şu andaki fiyat: ₺168.00.
 • İndirim!

  Krize Karşı Kooperatifler

  Orijinal fiyat: ₺275.00.Şu andaki fiyat: ₺192.50.
 • İndirim!