bell hooks

Gösterilen sonuç sayısı: 2

bell hooks

bell hooks

Yazarın Eserleri
Daha detaylı bilgi için lütfen iletişim sayfamızdan bize ulaşın.

bell hooks Hakkında

1952 yılında Hopkinsville, Kentucky’de, işçi sınıfına mensup bir aileye doğdu. Gerçek adı Gloria Jean Watkins olan yazar, sonraları büyükannesi onuruna kadın soyunu kabul ederek “bell hooks” mahlasını benimsedi. Dikkati imzaya değil, çalışmalarına çekmeyi istediğinden “bell hooks” adını küçük harflerle kullandı.

Stanford Üniversitesi’ne girdi ve 1972’de İngilizce bölümünden mezun oldu. 1976’da İngiliz Edebiyatı bölümünde yüksek lisansını tamamladı. Birkaç yıl sadece yazdı, öğretmenlik yaptı, geçimini sağlama amacıyla telefoncuda çalıştı. 1983 yılında California Santa Cruz Üniversitesi’nde edebiyat doktorası yaptı.

Akademisyenliğe, 1976’da Güney Kaliforniya Üniversitesi’nde İngilizce ve Etnik Araştırmalar dersi vererek başladı. Ayrıca Yale Üniversitesi’nde Afro-Amerikan Çalışmaları ve İngilizce bölümünde profesör, Ohio’daki Oberlin College’da Kadın Çalışmaları ve Amerikan Edebiyatı bölümünde doçent ve City College of New’da İngiliz Edebiyatı bölümünde seçkin öğretim görevlisi olarak çalıştı. 2004 yılında Kentucky’deki Berea College’a katıldı.

Başlıca eserleri A’int I a Woman (1981), Feminism is For Everybody (2000), Communion (2002), All About Love (1999) olan yazarın otuzdan fazla kitaplaşmış çalışması bulunmaktadır.

  • İndirim!

    Sınırları Aşmayı Öğretmek – Özgürlük Pratiği Olarak Eğitim

    Orijinal fiyat: ₺210.00.Şu andaki fiyat: ₺147.00.
  • İndirim!

    hep aşka dair

    Orijinal fiyat: ₺235.00.Şu andaki fiyat: ₺164.50.