Atalay Girgin

Tek bir sonuç gösteriliyor

Atalay Girgin

Atalay Girgin

Yazarın Eserleri
Daha detaylı bilgi için lütfen iletişim sayfamızdan bize ulaşın.

Atalay Girgin Hakkında

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde, adı yeni kendisi eski bir köyde doğdu. Küçük bir çiftçi ailesinin yaşayan ilk çocuğuydu. Adı ‘Uğur’ konulmadı ama uğurlu geldi. Kardeşleri doğdu, yaşadı. Köyünde başladığı eğitim-öğretim hayatını, Gökçeada Öğretmen Lisesi’nde yatılı, Manisa Kız Öğretmen Lisesi ve Savaştepe Öğretmen Lisesi’nde gündüzlü olarak sürdürüp Alaşehir Lisesi’nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde adım attığı üniversite öğrenimi, uzatmalı bir öğrencilik döneminin sonunda Ankara Üniversitesi DTCF Felsefe bölümünde sona erdi. Şimdilik, “gazetecilikten sonra severek yaptığım tek iş” dediği ama buna rağmen, “her an vazgeçebilirim” demekten de kendini alamadığı öğretmenliğe devam ediyor.

Yazma serüvenine şiir ve öykü denemeleriyle başlayan Atalay Girgin, bir süre sonra, yaşadıklarının ve tanıklıklarının etkisiyle, derdini, teorik ve politik olarak anlatmanın daha doğru olacağını düşündü. Felsefeyi bu çıkmazda tanıdı ve ona sarıldı. Yazma serüvenini, felsefeden ve politikadan beslenen teorikeleştirel inceleme yazılarıyla bir süre Radikal gazetesi, Hürriyet Gösteri, İLE, Eleştirel Pedagoji, İnsancıl ve Sözcelem Felsefe Edebiyat Dergisi gibi süreli yayınlarda sürdüren yazar, romana yöneldiği günden bu yana, şimdilik, bu yazılarına ara vermiş görünmektedir.

Girgin, başlangıçta, arkadaşlarının telkiniyle yazdıklarının spesifik bir bölümünü kitaplaştırdı. Bu onun ilk kitabıydı: Öğretmen; düzenin duvarındaki tuğla.

Son zamanlarda yeniden öykü çalışmalarına da başlayan ve bunlardan bir bölümü “Allah Dedi Üstad-ı Azam” adı altında yayımlanan Atalay Girgin’in, “Kemeutopyalılar roman dizisi” kapsamında yer alan, sırasıyla “Mehdi ve Mesih”, “Lağımpaşalı”, “Başbakanın Günlüğü” ve “Kıranlar Kırılanlar Zamanı” adlarını taşıyan dört kitabı daha vardır. “Aşk Mavidir Öğretmenim” yazarın yedinci kitabı ve beşinci romanıdır

  • İndirim!

    Aşk Mavidir Öğretmenim

    Orijinal fiyat: ₺155.00.Şu andaki fiyat: ₺108.50.