Alime Mitap

Tek bir sonuç gösteriliyor

Alime Mitap

Alime Mitap

Yazarın Eserleri
Daha detaylı bilgi için lütfen iletişim sayfamızdan bize ulaşın.

Alime Mitap Hakkında

Ressam, yazar

Salihli’de doğdu. A.Ü. SBF, Siyaset ve İdare Bölümü’nü bitirdi. İzmir’de Fahir Aksoy ve Kadir Ata atölyelerinde resim çalıştı. İlk sergisini 1988’de İstanbul’da açtı. Bu sergide yer alan tablolar Belge Yayınevi’nce “Eylül Karanlığından” adıyla bir kitap olarak yayınlandı. “Eylül Karanlığından” resim sergisi önce İstanbul’da, daha sonra Ankara’da ve Dikili Festivali’nde ve ayrıca yurt dışında, Almanya, Fransa, İsviçre ve Hollanda’da çeşitli kentlerde sergilendi.

1990’da, aldığı davet üzerine Strasbourg’da düzenlenen “Türkiyeli Sanatçılar Karma Sergisi” ne katıldı. Alime Mitap’ın Resimleri, yurt içinde ve yurt dışında (BM Cenevre Ofisi’nin de aralarında bulunduğu) çeşitli kurumlarda ve özel koleksiyonlarda bulunmaktadır.

Mitap, Bornova ve Çiğli Belediyelerinde kültür müdürlüğü vb görevlerde bulundu. Çok sayıda kültür etkinliği düzenledi. 2008’de, Çiğli Belediyesi Kültür Müdürlüğü bünyesinde düzenlediği, İlköğretim okullarının 4. ve 5. sınıfları arasında yapılan, “Dünya Yalnız Bizim Değil” adlı resim, şiir ve kompozisyon yarışmaları, ulusal basında geniş yankı yaptı. Çevre savunucusu yazarlarca ve çeşitli çevre örgütlerince, genç kuşaklara çevre bilinci vermeyi amaçlayan önemli ve örnek bir girişim olarak değerlendirildi.

“Allianoi Girişim Grubu dönem sözcülüğü” ve EGEÇEP (Ege Çevre ve Kültür Platformu) YK üyeliği gibi gönüllülük esasına dayalı çalışmalarda bulundu.

Öykü ve desenleri ile “Tarih Boyunca Sanat” başlığı altındaki yazıları çeşitli gazete ve dergilerde yayınlandı. John Stuart Mill’in “On Liberty” (Özgürlük Üstüne) adlı kitabının çevirisini yaptı.

Alime Mitap, Edebiyatçılar Derneği ve Aktivist Sanatçılar Birliği üyesidir.

Yayınlanan Kitapları:

  • Eylül Karanlığından: Yağlı boya ve karakalem resimleri içermektedir.
  • Ateş Çiçekleri: Öyküler ve anılar.
  • Öykü’nün Bir Tatil Günü: 5-8 yaş arası çocuklar için yazdığı ve resimlediği kitap.
  • Kitap Günleri: “Bornova Belediyesi Kitap ve Kültür Günleri” (1992) etkinliklerine katılan yazarların konuşmalarını içeren derleme
  • İndirim!

    Eylül Karanlığından

    Orijinal fiyat: ₺195.00.Şu andaki fiyat: ₺136.50.