>> Belma Fırat

1969’da doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde ekonomi, Boğaziçi Üniversitesi’nde felsefe okudu. Öğrenciliği sırasında ODTÜ Oyuncuları bünyesinde tiyatro ve dramaturji çalışmalarında bulundu. İlerleyen yıllarda; yaratıcı yazarlık, edebiyat ve felsefe ile ilgili atölye ve seminerlere katıldı. altzine.net, Galapera Fanzin ve 14 Şubat Dünyanın Öyküsü’nde çeşitli öyküleri yayımlandı. 2012 yılında Kaos GL’nin “Mor” temalı Kadın Kadına Öykü Yarışması’nda üçüncülük, 2014 yılında “Bir Mücadeledir Aşk” temalı yarısmasında ise birincilik ve Aligül’e Sevgiler Jüri Özel Ödülü’nü aldı. altkitap.net O Yaz: 2013 Yazına Kurmaca Bakış, Notabene Yayınları Direniş Öyküleri, Ithaki Yayınlari Gio Ödülleri 2013 Seçilmiş Öyküler Yitik Ülke Yayınları Göç Öyküleri ve kendiyayinlari.com Kadınlı Erkekli öykü seçkilerinde birer öyküsü ile yer aldı.

0 Review(s)

Belma Fırat, bireyleştirme kisvesi altında dayatılan tektipleştirme politikalarını sorguladığı ilk öykü kitabı Alışın Buradayız’ın ardından, hizaya sokulmak istenenlerin ölümle sınandığı öyküleriyle yazınsal yolculuğuna devam ediyor.

6,00 TL 12,00 TL -50%
İndirimli
0 Review(s)

Sınırları heteroseksüel normlar tarafından belirlenmiş bir düzene tabi olmayı reddeden LGBTİ’ler,  ömürlerini AVM’lerde çarçur etmeyenler, tek bir ağaç için sokağa dökülen çapulcular, diline kilit vurulanlar, “kutsal anne”, cinselliğini yaşamakta direten; dayak yiyen, şiddet gören kadınlar, sınav stresiyle çocuklukları çalınanlar, devletin izini yok...

6,50 TL 13,00 TL -50%
İndirimli
2 kitabın 1 - 2 arası gösteriliyor.