>> Alaattin Timur

Grafiker, 1976 Ankara doğumlu. 2002 yılından beri fotoğraf çekiyor. Çalışmalarımı İstanbul Halkevi Fotoğraf Atolyesi bünyesinde sürdürüyor. Atölye çalışmaları kapsamında 2007 yılında  “Tersane İşçileri” projesi’nde çalıştı ve 2009 yılında Zonguldak / Ereğli’nin Armutçuk (Kandilli) kasabasında gerçekleştirilen belgesel fotoğraf çalışması "Madenci Kasabasında Yıkımın Fotoğrafı: Yeraltından Notlar" (NotaBene Yayınları) ismiyle kitap olarak yayınlandı. Mahmut Hamsici ile birlikte editörlüğünü üstlendiği bu kitap “Abdullah Baştürk İşçi Edebiyatı” yarışmasında 2010 yılı birincilik ödülünü kazandı.


Red Fotoğraf grubunun 2008 ve 2009 yıllarında düzenlediği İşgal İstanbul’u, 1 Mayıs, Kentsel Dönüşüm, Soysuzlaşma ve Emek-Yorum sergilerinde yer aldı. Halen İstanbul Halkevi ve Uluslararası İşçi Filmleri Festivali yürütme kurulu üyesi.

0 Review(s)

'Yerüstünden Notlar" isimli kitap, Türkiye'de madencilik alanında 1980'lerden sonra yaşanan değişimi, Zonguldak'taki bir madenci kasabası olan Armutçuk üzerinden fotoğraflar ve söyleşilerle anlatıyor.  Yazarlar: Alaattin Timur & Mahmut Hamsici

11,50 TL 23,00 TL -50%
İndirimli
Tek kitap var