Karel Čapek - yazarın kitap listesi

   Adı Karel Çapek olarak okunur. Yaygın kullanımı ile “robot” kavramını ortaya atan kişi olarak bilinir. “Robot” kelimesi, ilk defa olarak Karel Čapek'in 1920 yılında yazdığı R.U.R - Rossumovi Univerzální Roboti adlı eserinde yer almış ve daha sonra tüm dünyada kullanılmaya başlanmıştır.

   Karel Čapek, akıl ve mizah içeren geniş bir alanda yazmıştır. Çalışmaları ilginç olmalarının yanı sıra Çek dili ile gerçeklik kavramının tam ve kesin açıklamaları olmaları açısından da başarılıdır. İnsanın ve dünyanın gelecekteki sosyal evrimine bakışının yanı sıra, Yumuşak ve klasik Avrupa bilimkurgusuna göre daha teknik ve gelişmiş uzay yolculuğu öyküleri ile yeni bir akımın öncüsü sayılabilir. 20. yüzyılın ilk yarısında etik açıdan devrimci buluşları ele alan eserleri, kütle ve atom  silahları, insan ötesi akıllı varlıklar ve robotlar ile ilgiliydi. Čapek eserlerinde sosyal felaketlerin iç yüzü, diktatörlük, şiddet ve tröstlerin sınırsız gücünün insan üzerindeki etkilerini ele aldı.

   Diğer kitapları, dedektif hikâyeleri, romanlar, peri masalları, tiyatro oyunları ve bahçecilik üzerinedir. Bununla beraber en önemli çalışmaları, çözmeye çalıştığı epistemoloji problemi veya "Bilgi Nedir?" sorusu üzerine olmuştur.

%Ürün sayısı % ürün var.

% İle% arası gösteriliyor -% ile% toplam% arasında% öğe (ler)

TANRI FABRİKASI

Normal fiyat ₺30,00 -30% Fiyat ₺21,00

Yazar: Karel Čapek

Çeviri: Nahit Bingöl

İllüstrasyonlar: Josef Čapek

İlk Baskı Yılı: Şubat 2021

Sayfa Sayası:...

BEYAZ VEBA

Normal fiyat ₺22,00 -30% Fiyat ₺15,40

Yazar: Karel Čapek

Çeviri: Arzu Eylem

İlk Baskı Yılı: Ekim 2020

Sayfa Sayası: 96

ISBN: 978-605-260-247-8

...

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Veya Reset password