• -30%
yorumlar seysi

21. YÜZYIL FEMİNİZMİNE DOĞRU - NEOLİBERALİZMİN ÖTESİNDE BİR KADIN HAREKETİ İÇİN TARTIŞMALAR (3.BASKI)

₺36,00
₺25,20 30% kazanın
Vergi dahil

Yayına Hazırlayan: Aynur Özuğurlu

İlk Baskı Yılı: 2013

İkinci Baskı Yılı: 2016

Üçüncü Baskı Yılı: Kasım 2019

Sayfa Sayısı: 280

E-KİTAP SATIŞ 

Adet

Bu ürünün en son bir sepete eklendiği tarih: 2019-08-26

 

Üyelik Sözleşmesi

 

Mesafeli Satış Sözlemesi

 

İade / İptal / Değişim

Yaşanan küresel kriz 21. yüzyıla damga vurmakta. Tüm siyasal ve toplumsal hareketler önemli değişimler geçirerek varlıklarını sürdürebiliyorlar. Feminizm de 21. Yüzyılın gerçekleri etrafında dinamik bir yenilenme tartışması yaşıyor. Kadın mücadeleleri Hindistan ve Mısır başta olmak üzere birçok ülkede önemli bir yer işgal etmeye başladı.

Kitap, bu tartışmalara bir giriş yapma amacını taşıyor. Bir yandan, günümüzün önemli feminist düşünür ve aktivistlerinin geçmiş 30 yıldaki feminist harekete dair değerlendirme ve eleştirilerini içerirken, neoliberalizmin ötesine yönelik feminist arayışlara da ışık tutuyor. Yeni dönem kadın hareketinin özellikle cinsiyetçilik, güvencesizlik ve gericilik karşısında tutum alarak yükseleceği vurgusu öne çıkıyor. Diğer yandan ise Türkiye'nin yanısıra, dünyanın çeşitli ülkelerindeki kadın hareketi pratiklerini değerlendiriyor. Bu pratiklerin özellikle kitabın ana vurgusu doğrultusunda deneyimler üzerinden geliştikleri görülüyor.

Aynur Özuğurlu'nun derlediği kitapta Nancy Fraser, Hester Eisenstein, Sue Ferguson, Veronica Schild gibi uluslararası planda tanınmış feminist aktivist ve yazarların yanısıra, ülkemizden de Sedef Arat Koç, Handan Koç, Çiğdem Çıdamlı gibi isimler yer alıyor.

chat Yorumlar (0)
Henüz kullanıcı değerlendirmesi yok.