• -30%

Türkiye'de Sosyal Yardım Rejiminin Oluşumu - Birikim Denetim Disiplin

₺48,00
₺33,60 Kazancınız 30%
Vergi dahil

Yazar: Denizcan Kutlu

İlk Baskı Yılı: Kasım 2015

Sayfa Sayısı: 456

ISBN: 978-605-260-146-4

Ebat: 13,5  x  19,5

miktar

  • Üyelik Sözleşmesi Üyelik Sözleşmesi
  • Mesafeli Satış Sözlemesi Mesafeli Satış Sözlemesi
  • İade / İptal / Değişim İade / İptal / Değişim

Türkiye'de sosyal yardımlar çokça tartışılmasına karşın, yardım alanların deneyimleri ve düşünceleri bilinmiyor. Bu kitap karanlıkta kalan bu alana ışık tutuyor ve bu sefer yardım alanlar konuşuyor:

"Yardım veriyor, kımıldatmıyor seni bir yere, orada dur, benim hakkımda iyi düs?ün. Bas?ka arayıs? içinde olma, orada kal, diyor."

"Yaşam çok iyidir, neyle emeğiyle. Geçim çok güzeldir, kendi imkânıyla yaşayana. Senin yardımınla, onun yardımıyla yaşamak bir babaya ölümdür."

Denizcan Kutlu, sosyal yardımların kişisel ve toplumsal düzeydeki sonuçlarından önce, hane halklarını sosyal yardım almaya iten nedenleri sorguluyor ve başta işsiz ve çalışan yoksullar olmak üzere, çeşitlenen sosyal yardım programları temelinde giderek genişleyen yardım alan nüfus için bir geçim stratejisi olduğunu belirliyor. 

Türkiye'de sosyal yardımların sadece bilgisini değil, aynı zamanda analizini de ortaya koyan kitap, tarihsel arka planın yanı sıra AKP iktidarları döneminde sosyal yardım rejiminin oluşumunu farklı yönleriyle tartışıyor. Ankara'da yürütülen ve sadece yardım alanları değil, verenleri de içeren kapsamlı bir alan araştırması ile "içerden" öncü bir çalışma.

(Tanıtım Bülteninden)

chat Yorumlar (0)
Henüz kullanıcı değerlendirmesi yok.
ilgili yayınlar ( 16 adet aynı kategorideki yayınlar )

Yeni hesap oluştur

Kayıtlı bir hesabım var
Giriş yap veya Şifre sıfırla